Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Slováček i Kerndl: brněnské hvězdy uctily u Šelepky památku odbojářů, podívejte

02. 05. 2022

V parku kolem brněnského klubu Šelepka se sešli lidé poslechnout si hudební hvězdy, ale také vzdát úctu brněnským odbojářům.  

Nebe plné hvězd 2022

V parku kolem klubu byl totiž na začátku Druhé světové války koncentrační tábor, kde byli internováni brněnští antifašisté. Z něj byli pak odváženi do dalších táborů, kde byli mnozí z nich zavražděni.

Pieta k jejich památce, ale i radost ze života, tak vypadal koncert hvězd swingu, jazzu, ale i dalších žánrů. Na něm vystoupili například Felix Slováček a jeho orchestr, Laďa Kerndl nebo Zdeněk Kluka.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/kultura_region/slovacek-i-kerndl-brnenske-hvezdy-uctili-u-selepky-pamatku-odbojaru-podivejte-20.html